Dávno zabudnuté sú časy, kedy FIFA, UEFA a iné futbalové organizácie zakazovali používanie umelých trávnikov. Niet sa čo čudovať, keďže v tej dobe boli umelé trávniky funkčne i esteticky nevyhovujúce a každý pád predstavoval vysoké riziko zranenia.

S príchodom umelých trávnikov tretej generácie, začiatkom 21.storočia, sa situácia výrazne zmenila k lepšiemu. Dnešné umelé trávniky sú od skutočnej trávy prakticky na nerozoznanie a to z akejkoľvek vzdialenosti, a vo všeobecnosti sú považované za rovnako bezpečné ako typický prírodný trávnatý povrch – za chladnejšieho počasia dokonca ešte za bezpečnejšie.

Na rozdiel od prírodného trávnika, na umelom futbalovom povrchu je možné hrať aj priamo po daždi, keďže voda je ihneď odvádzaná drenážnou vrstvou a priepustnými podkladovými vrstvami. Údržba je, na rozdiel od prírodného povrchu, lacná, rýchla a nenáročná.

Naša firma ponúka umelé futbalové povrchy od rôznych výrobcov, najmä však osvedčenú značku TerraGrassTM od svetoznámeho producenta Polytan GmbH. Zákazník si môže vybrať zo širokej palety produktov, podľa svojich nárokov a finančných možností. K dispozícii je škála umelých povrchov siahajúcich od lacných futbalových povrchov pre rekreačné využitie, až po špičkové povrchy ohodnotené medzinárodnou organizáciou FIFA jednou (klubové využitie) alebo dvomi hviezdičkami (vrcholové využitie).

Nami ponúkané umelé futbalové trávniky sú vyvíjané tak, aby vyhovovali špecifickým nárokom futbalu a simulovali správanie lopty na špičkovom prírodnom povrchu. Pri testovaní sa sleduje odolnosť povrchu, absorbcia nárazov, vertikálna deformácia, zvislý odraz, odraz pod uhlom, rotačný odpor, odval lopty, šmykľavosť, drsnosť povrchu, ale aj ďalšie faktory, ako napríklad farebná stálosť pri dlhodobom používaní.